Witaj w świecie Villeroy&Boch

Mozaiki wracają do łask!
31 marca 2019
PROJEKT ŁAZIENKI
23 sierpnia 2017
Zobacz wszystkie

Tradycja od 1748 roku

Ponadczasowa elegancja, nowoczesny design oraz wyjątkowa jakość – z tego właśnie słynie Villeroy & Boch, i to już od 1748 roku. W oparciu o tę tradycję  projektanci i product managerowie  tworzą nowe rozwiązania i kolekcje, które odmieniają życie.

Artykuły łazienkowe i wellness, zastawa stołowa, płytki ceramiczne i zlewozmywaki kuchenne  –  produkty wyróżniają się szlachetnym wyglądem, funkcjonalnością oraz niezwykłą jakością. Daj się zaskoczyć i oczarować innowacyjnym wzornictwem Villeroy & Boch.

 ceramoteka-villeory
 

Płytki – dobre samopoczucie w stylowym wnętrzu

Płytki fascynują nas nieprzerwanie, od kiedy w 1852 roku Eugen von Boch  i jego technicy zaczęli eksperymentować z materiałem do produkcji płytek. Opracowali rewolucjonizujący pomysł, aby za wzorem rzymskiej mozaiki posadzkowej stworzyć wyprodukowane przemysłowo pokrycie podłogowe, które miało być jednocześnie piękne i atrakcyjne cenowo. Początkowo były to romby o wymiarach pięć na pięć centymetrów. Później stopniowo powstawały płytki o najróżniejszych wielkościach z wyróżniającą się jakością, które mogły być produkowane przemysłowo od 1852r. w Mettlach, dużym zakładzie: „Mettlacher Platten“, które osiągnęły światowy sukces. Po dziś dzień płytki wyróżniają się niezwykłą precyzją wykonania.W 1879r. firma przejmuje dalsze fabryki w Merzig i rozwija się w największego producenta płytek na świecie.

 Wytrzymałe i twórczo najwyższej jakości płytki były niepowtarzalnym sukcesem. Wielu próbuje je kopiować. Ale: jakość oryginału pozostaje niedościgniona. Stare oryginały jeszcze dziś znaleźć można w wielu historycznych miejscach. Na przykład w Katedrze w Kolonii (przebudowa w XIX w. – 1300m2 mozaiki) lub w Holland Tunnel, łączącym wyspę Manhattan z Jersey City (1920r. – 10 000m2 płytek) w teatrze Bolszoj w Moskwie. Rosyjski car Mikołaj II w całym przepychu udał się w 1899r. w podróż wraz z rodziną i dworem we własnym królewskim pociągu z wizytą do Niemiec. Nawet obie krowy, które zostały zabrane specjalnie po to, aby członkowie carskiej rodziny mogli rozkoszować się rosyjskim mlekiem, były przetrzymywane w luksusowych warunkach w wagonie wyłożonym wytrzymałymi płytkami z Mettlach w kolorze białym i niebieskim. Cenione również w najlepszych kręgach płytki znajdowały się nawet pod stopami pasażerów legendarnego Titanica, osób należących do sfer arystokracji i finansjery.

ceramoteka-villeroy-titanic

Fragmenty płytek, które towarzyszyły super statkowi w jego dziewiczym rejsie można było wydobywać z głębi oceanu… Stare wzory po dziś dzień spotykamy również w wielu kamienicach w Polsce.

Dzięki innowacyjnym procesom produkcji płytki Villeroy & Boch są nie tylko pięknie wykonane i praktyczne, ale również spełniają surowe standardy w zakresie ochrony środowiska.  Czy to łazienka, kuchnia, czy salon – wysokiej jakości płytki Villeroy & Boch są źródłem inspiracji dla naszych klientów, nadają wnętrzom przytulnego charakteru i podkreślają dobry styl.

untitled-2

Kamionkowe płytki ścienne Villeroy & Boch są powlekane warstwą CeramicPlus. Ułatwiająca czyszczenie technologia C+ to trwała warstwa ochronna. Tak zabezpieczone płytki ścienne mniej się brudzą, gdyż zanieczyszczenia nie przylegają do ich powierzchni i dają się łatwo spłukać wodą.

ceramoteka-ceramocplus
Do regularnego czyszczenia wystarczy czysta woda i miękka ściereczka. Grubsze zabrudzenia dają się usunąć łagodnymi, nieszkodliwymi dla środowiska środkami czyszczącymi – agresywne detergenty są ZBĘDNE!

 

 

 

 

Łazienka i Wellness – różnorodne kolekcje i wyjątkowy design

Produkty z działu Łazienka i wellness firmy Villeroy & Boch zmieniają funkcjonalne pomieszczenie w indywidualną strefę relaksu. Armaturaceramikameble i akcesoria łazienkowe – oferta Villeroy & Boch umożliwia kompleksowe wyposażenie łazienki. Produkty, które oszczędzają wodę i są łatwe w pielęgnacji, chronią ponadto środowisko.

13118982_1185855441448516_5719621410758015845_n1

Urozmaicenie w Twojej łazience

Zachwyci Cię zarówno szeroka paleta produktów marki Villeroy & Boch jak i eleganckie i funkcjonalne rozwiązania, harmoniczna kolorystyka oraz różnorodność stosowanych materiałów. Ponieważ wybór jest olbrzymi a kolekcji wciąż przybywa, możesz stworzyć łazienkę swoich marzeń. Doskonałe wzornictwo ‒ nowoczesność, niepowtarzalność i ponadczasowa elegancja.

 finion-villeroy-ceramoteka

Jeżeli szukasz sprawdzonego dystrybutora, który pomoże Ci w wyborze odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania 

Skontaktuj się z nami!

Zapytaj o produkt! My przygotujemy ofertę!

Ceramoteka | showroom 

ul. Sikorskiego 19 lok. U5 (parter budynku Zielone Tarasy)

10-088  Olsztyn

+48 531 041 865 Adam 

+48 531 041 834 Karolina

e-mail.: biuro@ceramoteka.pl

Przy filiżance pysznej kawy zaplanujemy Twoją łazienkę. 

Mamy bogatą ekspozycję oraz wiedzę , dzięki temu pomożemy stworzyć łazienkę Twoich marzeń.

Komentarze są wyłączone.